Hava Perdesi Nedir? Nasıl Seçilir ?

Hava perdesi nedir? Hava perdeleri iki ortam arasındaki hava geçişini dikey veya yatay üfleyerek engellemek veya en aza indirmek için kullanılan cihazlardır. Üfleme genişliği, yüksekliği ve kullanılan ısıtma tekniklerine göre çeşitli modeller bulunmaktadır. Birçok kaliteli marka ve modele  hava perdesi fiyatları sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Hava Perdeleri Nasıl Seçilir ?

Kapı üstlerinde bulunan hava perdesi nedir biliyoruz peki nasıl seçilir? Uygun cihazın seçimi için: açılan genişliğin, kapı yüksekliğinin ve kapı üzerindeki takılacağı alanın yükseklik ve genişliğin ölçülmesi gerekmektedir. Üfleme serin hissettirdiğinden kışın da kullanılacak cihazlar için ısıtıcılı hava perdesi modelleri almalarını tavsiye ediyoruz.  Kullanılan tüm model dikey hava perdeleri mobilya mağazaları gibi yerlerde dışarıdan toz girişini azaltmakta fakat üfleme yerdeki tozunda kalkmasına neden olabildiğinden hava perdesinin toza kesin çözüm olmayacağı konusunda müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Uzman personelimiz hava perdesi seçiminde yardıma hazırdır lütfen arayınız.

Hava Perdesi Ne İşe Yarar?

* Ortamın havasını, etkili perdelemeyle sıcaktan, soğuktan, tozdan, nemden, kokudan, her türlü gazdan, haşarattan korur, temiz ve hijyenik bir ortam oluşturur.
* Kışın içerideki sıcak havayı, yazın da klimanın sağladığı serinliği koruyarak enerji tasarrufu sağlar.
* Soğuk hava depolarında depolanmış sebze, meyve, et ve her türlü gıdanın bozulmasını önleyip, taze kalmasını sağlar.
* Açık kapının neden olduğu havanın cereyanını önler. ( İçeride fan baca gibi yüksek hava emişi yapan aletler varsa bu özelliği çok kullanılmayabilir)
* Halka açık yerlerde sigarasız ve sigaralı yerleri birbirinden ayırır.
* Büyük depolarda ve endüstri alanlarında departmanlar arasındaki havanın yalıtımı sağlar.

Hava Perdesi Almadan Önce Danışın

* Sessizliğin çok önemli olduğu yerler
* Ortamdan dışarı hava atılıyor (baca vantilatör vs) veya ortama hava çekiliyorsa
* Isıtıcılı hava perdelerinin kullanım maliyetleri yüksek olabilir.
* Bazı ısıtıcılı modeller trifaze elektrik (380 V) ile çalışmaktadır tesisatınız uygun mu?
* Kış kullanımlarında ısıtıcısız kullanım ziyaretçilerinizi rahatsız edecektir ısıtıcılı modelleri tercih ediniz.
* Kapı üzerinde yeterli alan var mı ?

Hava Perdesi Elektrik Tüketimi

Tüm ısıtıcılı modellerin teknik özellikler bölümünde Kw cinsinden elektrik tüketimlerini görebilirsiniz. Günlük harcama çalıştırılan üfleme kademesi, rezistans gücü ve ortamın ısısına göre cihazın termostat atımı ile değişmektedir.  Isıtıcılı kullanımlarda ciddi bir tüketim olmaktadır pazarlama ekibimizle görüşürseniz bu konuda sizi bilgilendireceklerdir.

Bu yazı 25 Haziran 2020 tarihinde güncellenmiştir.

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın